Oculus Quest 2

10 najlepszych gier na Questy 2021 roku

Najnowszy zestaw VR firmy Meta miał dobry rok, ale jakie gry były jego obowiązkowymi pozycjami? Dowiedz się tego dzięki naszej liście najlepszych gier Quest 2021!

Cóż, może to być trochę mylące pamiętając, jak nazywać Quest po ostatnim rebrandingu Facebooka. Wszystkie znaki wskazują na ogromny debiut roku dla trzeciego samodzielnego zestawu słuchawkowego Mety (tak, to prawda, nie zapomnieliśmy o Oculus Go), a deweloperzy zmierzyli się, aby sprostać zapotrzebowaniu na świetne gry. Oto nasze propozycje 10 najlepszych tytułów wydanych na platformę w tym roku.

Jak zawsze, gry te można pobrać z Quest Store

Najlepsze gry na Questy 2021

10. After The Fall (tylko Quest 2)

Chętnie poczekalibyśmy na After The Fall kolejne pół roku, gdyby oznaczało to premierę z więcej niż pięcioma mapami, ale Vertigo Games i tak dostarczyło jedną z najprzyjemniejszych i najbardziej wciągających strzelanek kooperacyjnych tego roku. Zwłaszcza wersja Quest jest małym cudem, biorąc pod uwagę, że może obsługiwać cross-play z PC VR i PSVR przy tej samej liczbie wrogów na ekranie w tym samym czasie. Miejmy nadzieję, że dla After The Fall będzie to tylko początek. 

9. Blade And Sorcery: Nomad (tylko Quest 2)

Gdyby gra została wydana w bardziej ukończonym stanie, to Blade and Sorcery: Nomad szybko wskoczyłoby do pierwszej piątki naszej listy najlepszych gier Quest 2021. Ale, jak na razie, gra wciąż oferuje wystarczająco dużo brutalnej walki VR, aby zakwalifikować się do pierwszej dziesiątki. Nowy tryb lochów naprawdę pomaga nadać grze poczucie progresji, ale nigdy nie znudzi nam się napędzana fizyką walka na arenie. Spodziewajcie się więcej w 2022 roku. 

8. Larcenauts

Nie każdemu przypadło do gustu Larcenauts i trochę szkoda. Gra mogła mieć trochę chwiejny start, ale twierdzimy, że nigdzie indziej w VR nie znajdziesz głębszej, bardziej przemyślanej drużynowej strzelanki z bohaterami. 

7. Gorilla Tag

Nasz jedyny App Lab wpis na tegoroczną listę, choć jest to rzeczywiście zaskakujące Gorilla Tag nie jest jeszcze w sklepie Quest. To może nie jest pełna gra, ale to okazuje się być nawet bardziej popularna niż niektóre z najbardziej marketingowych doświadczeń online platformy i wydaje się, że uderzył w szczególności akord z młodszych odbiorców. 

6. I Expect You To Die 2

Schell Games nie spieszył się z przyniesieniem nam pełnego sequela doskonałej łamigłówki VR escape room z 2016 roku, ale czekanie było więcej niż warte. IEYTD nie stracił nic ze swojego uroku prób i błędów w ciągu tych ostatnich pięciu lat, a sequel prezentuje jedne z najbardziej pamiętnych zagadek jak dotąd. Miejmy nadzieję, że w 2022 roku usłyszymy o możliwości pojawienia się kolejnych poziomów. 

5. Song in the Smoke

Questowa wersja Song in the Smoke to prawdziwy triumf. Tak, niektóre efekty wizualne zostały utracone w trakcie przejścia, ale to wciąż chyba najmniej skompromitowany transfer tego roku, z wrażeniami z rozgrywki, które są praktycznie identyczne jak w przypadku gry na PC lub PSVR. To sprawia, że ta wersja gry, oferująca jedne z najbardziej wciągających mechanik survival VR, jest tą, po którą warto sięgnąć, jeśli tylko macie taką możliwość. 

4. A Township Tale

Technicznie rzecz biorąc, gra jest wciąż we wczesnym dostępie, ale A Township Tale już teraz oferuje niekończące się godziny zawartości, w którą można zagłębić się z przyjaciółmi. Oparte na fizyce rzemiosło i zbieranie zasobów oferuje dopracowaną mechanikę, ale to poczucie przygody, gdy ryzykujesz zanurzenie się w kolejnym poziomie kopalni, sprawia, że naprawdę wracamy po więcej. 

3. Resident Evil 4 VR (Quest 2 Only)

Nie sądziliśmy, że Armature będzie w stanie zachować ducha Resident Evil 4 przy przejściu na VR. Ale myliliśmy się – to niesamowicie przemyślany projekt, który dostosowuje się do wielu stylów gry i mimo że pozostało w nim wiele z grafiki 2D, główne emocje klasycznej gry są żywe i mają się dobrze. Biorąc pod uwagę, że San Andreas również ma pojawić się na Quest, Resident Evil 4 VR ustawia wysoką poprzeczkę dla tego, czego powinniśmy oczekiwać od przyszłych gier, czyniąc go jedną z najlepszych gier Quest 2021. 

2. Demeo

Gdyby Demeo było grą przeznaczoną na płaskie ekrany (a tak się składa, że będzie nią w 2022 roku), byłoby zabawnym, choć niedoskonałym, tabletowym dungeon crawlerem. Jednak w VR gra naprawdę ożywa, oferując doświadczenie społecznościowe, które nie tylko dorównuje spotkaniom z przyjaciółmi w prawdziwym życiu, ale także zwiększa przyjemność z gry, pozwalając na zmniejszenie skali planszy, oglądanie animacji ataków i zaznaczanie interesujących punktów dla przyjaciół. 

1. Unplugged

Hand-trackingowe sterowanie w Unplugged nie jest idealne, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzi spodziewała się, że gra będzie niegrywalnym gniotem, to “nieidealność” jest w zasadzie zaskakującym sukcesem. A kiedy już wczujesz się w klimat gry, odkryjesz jeden z najbardziej innowacyjnych i najlepiej zaprezentowanych tytułów tego roku. Unplugged bierze koronę jako nasza najlepsza gra Quest z 2021 roku. Więcej, proszę! 

I to jest nasza lista najlepszych gier Quest 2021! Zgadzasz się z naszymi wyborami?
PODZIEL SIĘ
Facebook
WhatsApp
Reddit
Twitter
Powiązane artykuły
Wszystkie artykuły zostały załadowane
Nie ma więcej artykułów do załadowania
Aktualności