• Strona Głowna
  • Gry VR
  • Duża aktualizacja „Bigscreen” zwiększa rozmiary pokoi, jakość wideo i wydajność dla wersji na Questy
Bigscreen - aktualizacja zwiększająca rozmiary pokoi, poprawiająca jakość wideo i wydajność na Questach
Bigscreen - aktualizacja zwiększająca rozmiary pokoi, poprawiająca jakość wideo i wydajność na Questach | Źródło: https://www.bigscreenvr.com/

Duża aktualizacja „Bigscreen” zwiększa rozmiary pokoi, jakość wideo i wydajność dla wersji na Questy

Aplikacja społecznościowa do spotkań VR Bigscreen właśnie otrzymała kilka ulepszeń w nowej, dostępnej już aktualizacji. Aktualizacja wprowadza szereg ulepszeń we wszystkich obsługiwanych zestawach VR, w tym zwiększenie rozmiaru pokoju do 15 osób.

Bigscreen to społecznościowa aplikacja do hangoutów VR, która pozwala użytkownikom przenieść swój komputer do VR, aby dzielić się grami, transmisją strumieniową, pracą lub… cóż… wszystkim, co możesz zrobić na swoim komputerze, ze znajomymi. Nie wspominając o bibliotece filmów 2D i 3D, które możesz wypożyczyć do wspólnego oglądania. 

Dostępna już dziś nowa aktualizacja Bigscreen wprowadza kilka dużych ulepszeń do aplikacji.

Być może najważniejszą zmianą jest zwiększenie rozmiarów pomieszczeń do 15 równoczesnych użytkowników. To wzrost z zaledwie 4 użytkowników w pokojach hostowanych przez Quest i 12 w pokojach hostowanych na komputerach PC. 

Zwiększenie liczby graczy jest możliwe dzięki nowym serwerom dedykowanym, które znajdują się pod każdym pokojem. Dzięki nowym serwerom dedykowanym, twórcy twierdzą, że stabilność jakości strumieniowania do innych użytkowników w pokoju jest znacznie poprawiona, przy jednoczesnym zmniejszeniu wymagań dotyczących przepustowości dla hosta.

A jeśli masz ogromny pokój pełen przyjaciół, powinno być teraz łatwiejsze do sortowania, kto mówi, nawet jeśli dużo się dzieje. Jest to możliwe dzięki ulepszonemu systemowi dźwięku przestrzennego, który według twórców został całkowicie przepisany z myślą o wydajności, tak aby po raz pierwszy mógł pojawić się w wersji Quest aplikacji, co sprawia, że dźwięk przestrzenny jest wspólny dla wszystkich wersji gry.

Bigscreen - kino
Bigscreen - kino | Źródło: https://www.bigscreenvr.com/

Aktualizacja wprowadza również znaczące ulepszenia w funkcji zdalnego pulpitu Bigscreen, która pozwala użytkownikom Quest na strumieniowe przesyłanie swojego komputera do wirtualnego pokoju, aby dzielić się nim z przyjaciółmi. Wcześniej, jak twierdzą twórcy, zdalny pulpit działał w 30 FPS i mógł mieć problemy z opóźnieniami, niską jakością i synchronizacją dźwięku.

Nowy i ulepszony zdalny pulpit Bigscreen działa z prędkością 60 FPS i przesyła dane z prędkością do 100 Mb/s, a opóźnienia mogą wynosić nawet poniżej 20 ms.

Wraz z tymi wszystkimi aktualizacjami, deweloperzy twierdzą, że Bigscreen uruchomiony na oryginalnym Quest dostaje ogromny wzrost wydajności. Podczas gdy aplikacja miała problemy z utrzymaniem swojego natywnego framerate 72Hz z więcej niż 8 użytkowników w pokoju, oryginalny Quest może teraz “łatwo obsłużyć” 15 użytkowników jednocześnie. 

Bigscreen - lobby
Bigscreen - lobby | Źródło: https://www.bigscreenvr.com/

Poza tymi wszystkimi aktualizacjami, twórcy zapowiadają, że trwają prace nad kolejnymi ulepszeniami. Oczekuje się, że nadchodzące aktualizacje dodadzą system znajomych, strumieniowe przesyłanie danych wejściowych do zdalnego sterowania pulpitem z Questa oraz wbudowaną aplikację YouTube, która ułatwi przeglądanie i oglądanie treści YouTube z przyjaciółmi. 

Bigscreen jest dostępny za darmo na wszystkich głównych zestawach VR z wyjątkiem PSVR. Choć firma miała nadzieję na uruchomienie Bigscreen na PSVR w 2020 roku, twierdzi, że podczas przenoszenia aplikacji natrafiła na “ogromne przeszkody”. Dzięki gruntownej przebudowie aplikacji, najnowsza aktualizacja “tworzy fundamenty dla PSVR”, mówią deweloperzy, ale nie podają terminu, kiedy wsparcie dla PSVR może się pojawić.

PODZIEL SIĘ
Facebook
WhatsApp
Reddit
Twitter
Powiązane artykuły
Wszystkie artykuły zostały załadowane
Nie ma więcej artykułów do załadowania
Aktualności