Htc Vive Focus 3 - Hybrid-Mode-2
Htc Vive Focus 3 - Hybrid-Mode-2 | Źródło: https://blog.vive.com/

Duża aktualizacja HTC Vive Focus 3

Vive Focus 3 przy nowej aktualizacji otrzyma wsparcie dla znacznie większego obszaru gry, trybu współpracy z wieloma zestawami i Wi-Fi 6 GHz.

HTC Focus 3 to samodzielny zestaw VR przeznaczony dla firm. Do tej pory maksymalna przestrzeń do gry wynosiła 15×15 metrów, podobnie jak w Meta Quest 2 od aktualizacji z czerwca 2021 roku. Nowa aktualizacja Focus 3 radykalnie zwiększy do maksimum do 33×30 metrów. 

Htc Vive Focus 3 - Maximum-Area-Support
Htc Vive Focus 3 - Maximum-Area-Support | Źródło: https://blog.vive.com/

Nowy tryb LBE (Location Based Entertainment) pozwoli firmom na stworzenie stałej przestrzeni gry, a funkcja o nazwie Map Sharing pozwala na współdzielenie tej przestrzeni z innymi zestawami VR. Wszystkie zestawy będą śledzone w tej samej przestrzeni referencyjnej, umożliwiając kolokację. 

Od lat krążą plotki o kolokacji Questa 2, ale dzięki tej aktualizacji HTC jako pierwszy wprowadzi go do samodzielnej rzeczywistości wirtualnej. Może znacznie obniżyć koszty doświadczeń VR opartych na lokalizacji dla wielu użytkowników, które obecnie wymagają kosztownego zewnętrznego systemu śledzenia i plecakowego komputera PC dla każdego użytkownika.

HTC VIVE Focus 3 - LBE Mode
HTC VIVE Focus 3 - LBE Mode | Źródło: https://blog.vive.com/

Kolejna aktualizacja „w nadchodzących miesiącach” doda obsługę Wi-Fi 6E, nowego pasma częstotliwości Wi-Fi 6 GHz. Wyższa częstotliwość, w porównaniu z istniejącymi pasmami 2,4 GHz i 5 GHz, pozwala na wyższą przepustowość i mniej zakłóceń z innych urządzeń. Chociaż 6E nie może przenisić się tak daleko ani przenikać przez ściany, więc musimy być w tym samym pokoju co router lub punkt dostępu Wi-Fi. 6 GHz jest tak nowy w Wi-Fi, że nie został jeszcze zatwierdzony przez większość krajowych organów regulacyjnych, więc HTC ostrzega, że będziemy ​​musieli na to poczekać. 

PODZIEL SIĘ
Facebook
WhatsApp
Reddit
Twitter
Powiązane artykuły
Wszystkie artykuły zostały załadowane
Nie ma więcej artykułów do załadowania
Aktualności