Facebook Meta
Facebook Meta | Źródło: https://www.facebook.com/Meta/

Facebook zamienia się w Meta

Mark Zuckerberg ogłosił, że nazwa firmy Facebooka zostanie zmieniona na Meta.

Platforma Facebook zachowa swoją nazwę, podobnie jak inne usługi i aplikacje firmowe. Meta stanie się oficjalną nazwą firmy, która nadzoruje Facebooka, Instagrama, Facebook Reality Labs i wszystkie inne podzbiory.

Decyzja została oficjalnie ogłoszona na Connect.

Ruch ten nie różni się od decyzji Google z 2015 r. o zmianie nazwy firmy z Google na Alphabet. Zrobiono to, aby odróżnić Google od wyszukiwarki i zapewnić pełniejszą nazwę dla firmy zarządzającej wszystkimi jej usługami i produktami. 

W przypadku Meta nowa nazwa sygnalizuje przejście w stronę metaverse, który był głównym tematem ostatnich wysiłków Facebooka w zakresie VR/AR i dzisiejszego przemówienia na Connect. Obecnie firma tworzy własne aplikacje społecznościowe VR na platformach takich jak Oculus Quest. Najbardziej znaną jest „Horizon”, w tym Horizon Home, Horizon Workrooms i Horizon Worlds.

Meta mówi, że nazwa została wybrana „ponieważ może oznaczać „beyond” i oddaje nasze zaangażowanie w budowanie technologii społecznościowych, które wyprowadzają nas poza to, co umożliwia dziś połączenie cyfrowe.”

PODZIEL SIĘ
Facebook
WhatsApp
Reddit
Twitter
Powiązane artykuły
Wszystkie artykuły zostały załadowane
Nie ma więcej artykułów do załadowania
Aktualności