Facebook CEO Mark Zuckerberg
Facebook CEO Mark Zuckerberg | Źródło: Facebook

Facebook zatrudni 10 000 pracowników w UE do tworzenia metaverse

Facebook, który już zatrudnia około 60 000 osób, ogłosił masową rozbudowę swojej siły roboczej w celu uzyskania przewagi w budowaniu metaverse. Firma twierdzi, że zamierza zatrudnić 10 000 nowych pracowników w całej Unii Europejskiej.

Czy jest metaverse?

Metaverse jest luźno zdefiniowany jako rodzaj wciągającego Internetu, w którym wirtualne doświadczenia i światy mają pewien poziom łączności, interoperacyjności i tożsamości (tj. wspólny awatar w różnych doświadczeniach). Facebook uważa, że ​​metaverse, obok AR i VR, reprezentuje to, co często nazywamy „następną platformą komputerową”, którą stara się opanować od czasu przejęcia Oculusa w 2014 roku. 

Plany Facebooka

Jeśli według was Facebook jeszcze nie udowodnił, że uczynił stworzenie mateverse swoim kolejnym wielkim technologicznym osiągnięciem, to teraz na pewno to zrobi. W tym tygodniu poinformował, że ​​w ciągu najbliższych pięciu lat zatrudni oszałamiające 10 000 nowych pracowników, aby wesprzeć wysiłki na rzecz rozpoczęcia budowy metaverse. 

„Żadna firma nie będzie właścicielem i operatorem metaverse. Podobnie jak internet, jego kluczową cechą będzie otwartość i interoperacyjność” – napisał Facebook. „Wprowadzenie tego w życie wymaga współpracy między firmami, programistami, twórcami i decydentami. W przypadku Facebooka będzie to również wymagać ciągłych inwestycji w talenty w zakresie produktów i technologii.”

W tym celu Facebook planuje zwiększyć liczbę pracowników o prawie 17%. Jego celem jest stworzenie „nowych miejsc pracy wymagających wysokich kwalifikacji”, które wesprą ich wysiłki w tworzeniu metaverse.

Poza ściganiem się w kierunku wizji nowej platformy, ogłoszenie pracy jasno określa kolejny priorytet — zwiększenie wpływów politycznych firmy w UE.

Według Facebooka na wszystkie z 10 000 nowo utworzonych stanowisk będą poszukiwani pracownicy mieszkających w UE. Nieprzypadkowo firma uważa, że ​​„UE […] ma do odegrania ważną rolę w kształtowaniu nowych zasad internetu. Europejscy decydenci są liderami we wdrażaniu europejskich wartości, takich jak swoboda wypowiedzi, prywatność, przejrzystość i prawa jednostek, w codziennym funkcjonowanie Internetu”.

W szczególności Facebook mówi: „Mamy nadzieję, że doczekamy się ukończenia Digital Single Market, aby wesprzeć istniejące zalety Europy, a także stabilność międzynarodowych przepływów danych, które są niezbędne dla kwitnącej gospodarki cyfrowej”.

Oferując 10 000 nowych miejsc pracy w branży technologicznej w regionie, Facebook z pewnością zapewnia sobie pewną dźwignię w dyskusji na temat polityki i przepisów internetowych, co wpłynie zarówno na jego istniejący biznes online, jak i na przyszłe metaversalne aspiracje.

PODZIEL SIĘ
Facebook
WhatsApp
Reddit
Twitter
Powiązane artykuły
Wszystkie artykuły zostały załadowane
Nie ma więcej artykułów do załadowania
Aktualności