Beat Saber - Cross Platform
Beat Saber - Cross Platform | Źródło: https://twitter.com/BeatSaber/status/1438209591817510917

Gracze SteamVR i Oculus mogą wreszcie grać razem w „Beat Saber”

Jedna z najpopularniejszych gier VR, Beat Saber, doczekała się trybu wieloosobowego pod koniec ubiegłego roku. Niestety, gracze Oculus i SteamVR byli rozdzieleni. Oznaczało to, że jeśli Twój znajomy miał Questy, a ty miałeś Vive, to nie mogliście grać razem. Teraz, prawie rok po premierze gry wieloosobowej, Beat Saber oferuje pełną rozgrywkę między zestawami Quest, Rift i SteamVR.

Beat Games, należące do Facebooka, ogłosiło w tym tygodniu, że Beat Saber obsługuje teraz cross-play między dowolnymi goglami Oculus i SteamVR. 

Nie będzie można bezpośrednio zapraszać graczy z różnych platform. Natomiast każdy zestaw VR z dowolnej platformy będzie mógł dołączyć do tego samego meczu za pomocą istniejącej funkcji room-code. Beat Games twierdzi, że ta zmiana została wprowadzona po stronie serwera. Oznacza to, że gracze nie muszą pobierać aktualizacji, aby odblokować grę międzyplatformową.

Tryb wieloosobowy pozwala nawet pięciu graczom na wspólne odtwarzanie utworów i rywalizację o najwyższy wynik w czasie rzeczywistym.

Świetnie, że gracze Oculus i SteamVR mogą wreszcie grać razem. Niestety w wersji na PSVR nadal brakuje całkowicie trybu wieloosobowego. Mamy nadzieję, że ten krok w kierunku cross-play jest wskazówką, że tryb wieloosobowy Beat Saber na PSVR nie jest zbyt daleki do realizacji.

Sprawdź również nasz ranking TOP 20 gier na Oculus Quest 2.

PODZIEL SIĘ
Facebook
WhatsApp
Reddit
Twitter
Powiązane artykuły
Wszystkie artykuły zostały załadowane
Nie ma więcej artykułów do załadowania
Aktualności