Oculus Quest 2
Oculus Quest 2 | Źródło: https://www.oculus.com

Koniec Oculusa, będzie Meta Quest

W związku ze zmianą marki firmy z Facebooka na Meta, nadchodzący dyrektor ds. technologii Andrew Bosworth ujawnił, że marka Oculus zostanie wycofana, a produkty takie jak Oculus Quest 2 zostaną przemianowane na Meta Quest 2 od początku 2022 roku.

Andrew Bosworth mówi, że „chcą jasno powiedzieć, że Quest jest produktem Meta”, co oznacza, że ​​„odejdą od marki Oculus” w ramach istniejących i przyszłych produktów sprzętowych: 

“Od początku 2022 r. zaczniesz dostrzegać przejście od Oculus Quest z Facebooka do Meta Quest i aplikacji Oculus do aplikacji Meta Quest. Wszyscy jesteśmy mocno przywiązani do marki Oculus i była to bardzo trudna decyzja do podjęcia. Mimo iż, wycofujemy tę nazwę, mogę zapewnić, że pierwotna wizja Oculus pozostaje głęboko zakorzeniona w sposobie, w jaki Meta będzie nadal napędzać masową adopcję VR.”

Podobnie inne produkty sprzętowe również przejdą do nowego brandingu Meta — portal Facebook stanie się portalem Meta.

Facebook Reality Labs zmieni nazwę na „Reality Labs”, a zmiana wejdzie w życie wewnętrznie i zewnętrznie „w ciągu najbliższych kilku tygodni i miesięcy”.

Stworzone przez Facebooka aplikacja społeczne również odejdą od marki Oculus:

“Rozszerzymy również Meta Horizon jako markę, która obejmie wszystkie nasze aplikacje społecznościowe. Widzieliście to już w Horizon Workrooms i Horizon Worlds. Wkrótce zobaczycie, jak przenosimy się z Oculus do Horizon Home, Horizon Venues, Horizon Friends i Horizon Profile.”

To pierwsza wzmianka o nowym, „Horizon Profile”. Nie mamy żadnych innych szczegółów, ale plany dotyczące marki Horizon mogą wiązać się z wiadomością, że Facebook pracuje nad “większą ilością opcji” logowania do Quest. Odchodząc od wdrożonego wymogu posiadania konta Facebook.

Bosworth potwierdził w swoim poście nadchodzące zmiany dotyczące logowania do Questa i powiedział, że jest to jeden z ich „wewnętrznych obszarów o najwyższym priorytecie”.

Na Twitterze Bosworth dodał po konferencji, że „przejście na emeryturę to zbyt mocny termin”, ponieważ marka Oculus „nadal będzie dużą częścią naszego portfolio oprogramowania dla narzędzi programistycznych i rzeczy takich jak Oculus Studios”.

PODZIEL SIĘ
Facebook
WhatsApp
Reddit
Twitter
Powiązane artykuły
Wszystkie artykuły zostały załadowane
Nie ma więcej artykułów do załadowania
Aktualności