Logowanie do Quest bez konta na Facebooku od 2022 roku
Logowanie do Quest bez konta na Facebooku od 2022 roku | Źródło: własne

Logowanie do Quest bez konta na Facebooku od 2022 r.

Dyrektor generalny Facebooka, Mark Zuckerberg, zasygnalizował, że firma stworzy logowanie do Quest bez wymogu posiadania konta na Facebooku.

Oto pełny komentarz Zuckerberga w przemówieniu do programu Connect:

„Ponieważ bardziej skoncentrowaliśmy się na pracy i szczerze mówiąc wysłuchaliśmy Waszych opini, pracujemy nad tym, abyście mogli zalogować się do Quest za pomocą konta innego niż osobiste konto na Facebooku. Wkrótce zaczynamy testować obsługę kont służbowych i pracujemy nad wprowadzeniem szerszej zmiany w ciągu przyszłego roku. Wiem, że dla wielu ludzi to wielka sprawa. Nie każdy chce, aby ich profil w mediach społecznościowych był powiązany z tymi wszystkimi innymi aplikacjami i rozumiem to, zwłaszcza gdy metaverse się rozszerza”.

Chociaż nie są to dokładne szczegółowe informacje na temat dalszej drogi, komentarz wskazuje, że Facebook przynajmniej słuchał opinii, po tym jak w zeszłym roku nałożył wymóg posiadania konta na Facebooku. 

Konto biznesowe

Szczegóły na blogu Oculus wskazują, że nowy program Quest for Business „umożliwi zalogowanie się do gogli Quest 2 za pomocą konta służbowego. Dzięki temu uzyskamy dostęp do aplikacji biurowych z Oculus Store jak Horizon Workrooms i Gravity Sketch bez używania danych osobistego konta na Facebooku”. 

Facebook potwierdził, że zestawy Quest for Business nie mają dostępu do zawartości sklepu Oculus, ponieważ działały na innej platformie oprogramowania i używały innego kodu jednostki magazynowej (SKU). Jednak nowy program Quest for Business będzie dostępny jako opcja w modelach konsumenckich zestawów, z dostępem do wszystkich tych samych treści i obsługą logowania na konto służbowe.

Ten nowy program ma rozpocząć się w małej wersji beta dla obecnych klientów biznesowych w tym roku, a następnie przejść do otwartej wersji beta w 2022 r. i ogólnej dostępności w 2023 r.

Jednak komentarze Zuckerberga wskazują, że nastąpią także zmiany w opcjach logowania Quest poza obsługą kont służbowych. Przedstawiciel Facebooka potwierdził, że firma pracuje nad zapewnieniem „więcej opcji” w ciągu przyszłego roku, a więcej szczegółów pojawi się w późniejszym terminie.

W poście na swoim profilu na Facebooku wiceprezes ds. VR/AR (i nadchodzący CTO 2022) Andrew „Boz” Bosworth powiedział:

“Ponieważ skupiliśmy się bardziej na pracy i usłyszeliśmy opinie społeczności VR, pracujemy nad nowymi sposobami logowania się do Quest, które nie będą wymagały konta na Facebooku. Jest to jeden z naszych priorytetowych obszarów pracy wewnętrznej.”

PODZIEL SIĘ
Facebook
WhatsApp
Reddit
Twitter
Powiązane artykuły
Wszystkie artykuły zostały załadowane
Nie ma więcej artykułów do załadowania
Aktualności