MeganeX VR
MeganeX VR | Źródło: https://en.shiftall.net/

MeganeX – Ultrakompaktowe okulary VR zaprezentowane na targach CES

Shiftall, spółka należąca do Panasonic, zaprezentowała na targach CES 2022 lekkie okulary VR znane jako MeganeX.

Na targach CES 2020 firma Panasonic zaprezentowała ultrakompaktowe okulary VR, w których zastosowano mikrowyświetlacze OLED i soczewki typu “pancake”, co pozwoliło uzyskać obudowę bardziej zbliżoną do okularów przeciwsłonecznych niż w przypadku wielu innych zestawów VR. Następnie, w 2021 roku, firma wprowadziła zmienioną formę z obsługą sześciu stopni swobody (6DOF) ruchu. 

Zapowiedź zestawu MeganeX na SteamVR

Wiele parametrów jest identycznych jak w prototypach Panasonic. MeganeX wykorzystuje 1.3-calowe mikrowyświetlacze oferujące rozdzielczość 2,560×2,560 na oko przy 120Hz. Zawiera procesor Snapdragon XR1 i waży 250g sam w sobie, ze składanymi ramkami.

Jednakże, pomimo zastosowania XR1, nie wspomniano jeszcze o samodzielnym wsparciu dla MeganeX. Zamiast tego, headset wspiera SteamVR poprzez połączenie USB (a waga 250g nie uwzględnia przewodu). Kompatybilny kontroler nie został ujawniony, ale firma zapowiada, że informacje na ten temat pojawią się wkrótce. Shiftall deklaruje, że w przyszłych aktualizacjach pojawi się wsparcie dla innych platform, ale nie precyzuje, co to oznacza.

Jeśli chodzi o premierę, firma zapowiada, że okulary trafią “na światowe rynki” tej wiosny za “mniej niż 900 dolarów”.

Obserwujemy, jak coraz bardziej kompaktowe zestawy słuchawkowe VR zaczynają trafiać na rynek. Pod koniec 2021 roku HTC wydała Vive Flow, który musi być podłączony do źródła zasilania i jest przeznaczony głównie do oglądania mediów za pośrednictwem lustrzanego odbicia telefonu.

PODZIEL SIĘ
Facebook
WhatsApp
Reddit
Twitter
Powiązane artykuły
Wszystkie artykuły zostały załadowane
Nie ma więcej artykułów do załadowania
Aktualności