Facebook AR
Facebook AR | Źródło: https://www.facebook.com

Meta ogłasza projekt prototypu okularów AR Nazare

Wraz z ujawnieniem nowego zestawu VR – Project Cambria, Meta (dawniej Facebook) właśnie nadała kryptonim swojej pierwszej parze konsumenckich okularów AR. Poznaj Projekt Nazare.

Film demonstracyjny Nazare pokazał kilka znanych doświadczeń AR, takich jak komunikowanie się ze znajomymi w wirtualnych oknach, a nawet granie w trybie wieloosobowym z awatarami pojawiającymi się w salonie użytkownika. Nie było rzeczywistego obrazu samego sprzętu, ale spodziewamy się więcej informacji w przyszłości. 

Mówiąc o Project Nazare, dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, opisał okulary jako „pierwsze okulary w pełni rozszerzonej rzeczywistości”, ale wskazał również, że wciąż są w toku: 

„Jest dużo pracy technicznej, aby uzyskać odpowiednią formę i doświadczenie. Musimy dopasować wyświetlacze hologramowe, projektory, baterie, radia, niestandardowe układy silikonowe, aparaty, głośniki, czujniki, aby mapować świat wokół ciebie i nie tylko w okularach o grubości około 5 mm. Tak więc wciąż mamy wiele problemów z Nazare, ale robimy duże postępy.”

Post na blogu Connect mówi, że okulary Project Nazare „będą dopiero za kilka lat”.

W zeszłym miesiącu Facebook wypuścił również parę okularów we współpracy z Ray-Ban o nazwie Ray-Ban Stories. Nie są to jednak prawdziwe okulary AR i nie mają nawet uproszczonych nakładek. Główną cechą Ray-Ban Stories jest wbudowana kamera i mikrofon do nagrywania zdjęć i wideo z punktu widzenia.

Microsoft i Magic Leap mają już pełnowartościowe, ale kompromisowe urządzenia AR, takie jak HoloLens, które są nieporęczne i mają ograniczone pole widzenia. Wiemy także, że inne firmy, takie jak Apple, również pracują nad urządzeniami AR.

PODZIEL SIĘ
Facebook
WhatsApp
Reddit
Twitter
Powiązane artykuły
Wszystkie artykuły zostały załadowane
Nie ma więcej artykułów do załadowania
Aktualności