PlutoSphere
PlutoSphere | Źródło: https://www.plutosphere.com/

PC VR z Quest 2 bez komputera? Z PlutoSphere to możliwe!

Masz Questy, ale musisz ograniczać się do gier tylko z Meta Store, bo nie masz mocnego komputera? Albo chcesz kupić Quest, ale wahasz się, bo chciałbyś pograć także w gry na PC VR, a nie masz wymaganego komputera? PlutoSphere to rozwiązanie dla Ciebie!

Naprzeciw tym potrzebom wychodzi firma Pluto VR że swoją platforma strumieniową PlutoSphere. Platforma ta pozwala użytkownikom Qestów grać w gry PC VR bez konieczności posiadania komputera. Innymi słowy PlutoSphere to platforma, gdzie można wypożyczyć wirtualny komputer i zagrać w kupione gry na Steam, Epic Games czy Oculus PC. Bez posiadania prywatnego mocnego sprzętu, użytkownik może zakupić na Steam VR np. Half Life: Alyx i dzięki “wypożyczonemu” komputerowi zagrać w nią na swoich Questach.

Pobieranie gry na PlutoSphere jest za darmo, ale płacimy za czas w którym nasza wirtualna maszyna jest włączona. Ten czas kupiony jest za tokeny zwane Pluto. Na start dostajemy 3000 tokenów, a godzina gry kosztuje nas 600 tokenów. Platforma jest na razie w wersji beta, więc jeżeli was budżet tokenów spadnie poniżej 500, możecie je za darmo uzupełnić o kolejne 1500 tokenów. Oczywiście po wejściu oficjalnej wersji platformy tokeny będą płatne. 

Co trzeba zrobić aby korzystać z PlutoSphere

Jedyną rzeczą jaką potrzebujemy jest szybkie łącze internetowe. Do płynnego działania musimy mieć internet o minimalnej przepustowości 50 Mbps oraz router WiFi-6 (AX) lub obsługujący 5GHz (AC). Jeżeli posiadamy wymagane łącze wystarczy pobrać PlutoSphere za pomocą SideQuest na swoje Questy. 

Na ten czas po zakończeniu sesji wszystkie informacje są wymazywane z wirtualnej platformy. Aby móc następnego dnia znowu zagrać w daną grę, trzeba będzie ją ponownie pobrać na PlutoSphere. Jest to tak rozwiązane ze względu na to, że platforma jest w wersji testowej.

Jesteśmy w trakcie testowania jak działa PlutoSphere i na bieżąco będziemy was informować o rozwoju platformy. Uważam, że jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą kupować nowego komputera pod VR, a chcą pograć w najbardziej popularne tytuły PCVR.

PODZIEL SIĘ
Facebook
WhatsApp
Reddit
Twitter
Powiązane artykuły
Wszystkie artykuły zostały załadowane
Nie ma więcej artykułów do załadowania
Aktualności