Project Cambria
Project Cambria | Źródło: https://www.facebook.com/

“Project Cambria” nowe gogle od Facebooka zostaną wprowadzone w przyszłym roku

Po miesiącach plotek o Quest Pro, Meta ogłosił, że ​​nowy „wysokiej klasy” samodzielny zestaw VR o nazwie kodowej Project Cambria zostanie uruchomiony w 2022 roku.

Cambria nie jest Questem 3 i nie zastąpi Questa 2. Mark Zuckerberg opisał ją jako nową linię produktów odrębną od linii Quest – „całkowicie nowy zaawansowany i wysokiej klasy produkt”, który będzie „z wyższej półki cenowej ”. Cambria będzie obejmować śledzenie gałek ocznych i twarzy, aby napędzać awatary w społecznościowej rzeczywistości wirtualnej.

Będzie również posiadał przepuszczanie kolorów w wysokiej rozdzielczości, aby zapewnić atrakcyjne wrażenia w rzeczywistości mieszanej.

Wieloelementowe soczewki typu “naleśnik” używane zamiast soczewek Fresnela pozwolą Cambrii osiągnąć bardziej kompaktową formę niż jakikolwiek poprzedni zestaw Oculus.

Wieloelementowe soczewki typu pancake
Wieloelementowe soczewki typu pancake | Źródło: https://www.facebook.com/

Informacje dostaliśmy po miesiącach spekulacji, plotek i przecieków na temat urządzenia powszechnie określanego jako Oculus Quest Pro. Menedżerowie Meta potwierdzili jego istnienie na początku tego roku, a w tym tygodniu wyciekły filmy instruktażowe, które zdawały się potwierdzać, że urządzenie jest bliskie ujawnienia.

Sam Quest 2 ma już rok i chociaż Facebook nigdy nie ujawnił oficjalnych danych dotyczących sprzedaży, uważa się, że odniósł niesamowity sukces w porównaniu z innymi zestawami VR, przewyższając wszystkie poprzednie zestawy Quest i Rift łącznie. Deweloperzy zgłosili ogromną sprzedaż oprogramowania na platformie.

Meta twierdzi, że więcej informacji o “Project Cambria” zostanie udostępnionych w przyszłym roku, a firma współpracuje teraz z programistami nad aplikacjami, które wykorzystują nowe możliwości.

PODZIEL SIĘ
Facebook
WhatsApp
Reddit
Twitter
Powiązane artykuły
Wszystkie artykuły zostały załadowane
Nie ma więcej artykułów do załadowania
Aktualności