Resolution Games otwiera nowy dział AR
Resolution Games otwiera nowy dział AR | Źródło: Resolution Games

Resolution Games rozwija działalność, aby skupić się na rozwoju gier AR

Resolution Games, wiodący deweloper treści XR, ujawnił nowy dział firmy AR, który skupi się bardziej bezpośrednio na tworzeniu treści AR.

Podczas konferencji Augmented World Expo, dyrektor generalny Resolution Games, Tommy Palm, ogłosił na scenie, że firma tworzy dział AR. Podczas gdy firma wcześniej tworzyła treści AR, nowy oddział oznacza silniejsze zaangażowanie w tę technologię. Studio twierdzi, że pracuje nad trzema grami AR, choć nie jest jasne, czy są one ukierunkowane na ręczne urządzenia AR, zestawy AR, czy oba. 

Aby wesprzeć nowy dział AR, Resolution Games twierdzi, że zatrudnia producenta i starszego programistę oddanego działaniom AR. Będą także potrzebowali większego zespołu, którego poszukują publikując oferty pracy na swojej stronie

Ogłoszenie pojawiło się podczas prezentacji na AWE przez Qualcomm, w której ogłosił swoją platformę Snapdragon Spaces czyli zestaw narzędzi do tworzenia AR, z którego, Resolution Games będą korzystali.

Resolution Games zaczynało swoją przygodę w przestrzeni VR z grami takimi jak Bait! (2016) i Wonderglade (2017) na Gear VR. Na nowszych zestawach VR, firma skupiła się na grach społecznościowych VR, takich jak Blaston (2020) i Demeo (2021).

Na początku tego roku studio ogłosiło, że zebrało 25 milionów dolarów w ramach finansowania serii C, które, zostaną wykorzystane do tworzenia gier dla AR i VR.

PODZIEL SIĘ
Facebook
WhatsApp
Reddit
Twitter
Powiązane artykuły
Wszystkie artykuły zostały załadowane
Nie ma więcej artykułów do załadowania
Aktualności