Horizon Workrooms
Horizon Workrooms | Źródło https://www.oculus.com/

Wsparcie Zoom w aplikacji Facebooka VR Meeting „Workrooms” już w przyszłym roku

Horizon Workrooms Facebooka łączy użytkowników VR i czatów wideo w tej samej przestrzeni. Chociaż wciąż jest w fazie beta, firma twierdzi, że przygotowuje się do integracji Workrooms z popularną platformą Zoom.

Od 2022 r. użytkownicy Workrooms będą mogli dołączać do Zoom Meetings i korzystać z Zoom Whiteboard z poziomu VR. Umożliwi to platformie łączenie znacznie szerszej bazy użytkowników z użytkownikami aplikacji VR. 

Firma twierdzi w poście na blogu Oculus, że integracja z Zoom pozwoli użytkownikom „włączyć się do dowolnego istniejącego Zoom Meetingu bezpośrednio z Workrooms w VR”. Oznacza, że możesz mieć uzasadniony powód do spędzania czasu w VR w pracy lub szkole, pod warunkiem, że nadal uczenie się na odległość lub telepraca 🙂

Horizon Workrooms and Zoom meetings
Horizon Workrooms and Zoom meetings | Źródło: https://www.oculus.com/

Zoom Whiteboard pozwala również naszkicować rzeczy w VR, aby wszyscy mogli je zobaczyć. Nadal musimy dowiedzieć się więcej. Natomiast jeśli na ten moment integruje się bezproblemowo z już solidnym zestawem narzędzi Workrooms, to oznacza, że wszystko jest na dobrej drodze, aby interakcja z Zoom była traktowana jako natywne doświadczenie VR.

Horizon Workrooms obsługuje już do 16 użytkowników VR i 36 użytkowników czatu wideo jednocześnie. Nie jest jasne, czy Workrooms pozwoli na mieszane miejsce spotkań pomiędzy Zoom i użytkownikami czatu wideo 2D aplikacji oprócz użytkowników VR.

PODZIEL SIĘ
Facebook
WhatsApp
Reddit
Twitter
Powiązane artykuły
Wszystkie artykuły zostały załadowane
Nie ma więcej artykułów do załadowania