Oculus Quest Store
Oculus Quest Store | Źródło: https://www.oculus.com

Zepsuty system przechowywania w chmurze Oculus Quest zostanie zastąpiony przez Cloud Backup

Zepsuty system przechowywania w chmurze Oculus Quest zostanie zastąpiony przez Cloud Backup i domyślnie włączony dla wszystkich aplikacji.

Poprzedni system przechowywania w chmurze wymagał od każdego programisty, aby specjalnie zintegrował go ze swoją aplikacją – ale większość tego nie robiła. W sierpniu zepsuł się system przechowywania w chmurze, uniemożliwiając uruchomienie niektórych aplikacji. Facebook powiedział programistom, że nie zaplanowano żadnej naprawy i zamiast tego zalecił usunięcie z ich aplikacji. Twórcy Cubism and Hand Physics Lab wspomnieli, że widzieli 1-gwiazdkowe recenzje od sfrustrowanych użytkowników, którzy nie byli świadomi, że problem był po stronie Facebooka.

Nowy system Cloud Backup jest w pełni automatyczny. Programiści nie muszą dodawać do niego obsługi i jest ona domyślnie włączona. Deweloperzy mogą zrezygnować, jeśli chcą, ale nie jest jasne, dlaczego ktokolwiek miałby to robić. 

Cloud Backup utworzy kopię zapasową wszystkich ustawień i zapisów aplikacji. Nawet jeśli zresetujesz urządzenie Oculus Quest do ustawień fabrycznych, będziesz mieć swoje dane po ponownej instalacji aplikacji.

Funkcja zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku.

PODZIEL SIĘ
Facebook
WhatsApp
Reddit
Twitter
Powiązane artykuły
Wszystkie artykuły zostały załadowane
Nie ma więcej artykułów do załadowania
Aktualności