Eye of the Temple
Eye of the Temple | Źródło: http://eyeofthetemple.com/

Znamy datę premiery “Eye of the Temple”!

Poznaj świątynię w dżungli pełną śmiertelnych pułapek i skomplikowanych łamigłówek w grze Eye of the Temple, inspirowanej klasycznymi filmami przygodowymi.

Po pięciu latach rozwoju, duński niezależny deweloper Rune Skovbo Johansen ogłosił oficjalną datę premiery długo oczekiwanej gry VR na PC. W tym wyjątkowym doświadczeniu full-body VR wcielamy się w rolę poszukiwacza przygód rodem z Indiany Jonesa i odkrywamy starożytną świątynię na szczycie góry położonej głęboko w dżungli. 

Tym, co odróżnia tę grę od innych gier przygodowych VR, jest imponujące wykorzystanie technologii room-scale. Zamiast polegać na sztucznej mechanice lokomocji, takiej jak teleportacja typu „wskaż i kliknij”, gra sprawia, że fizycznie poruszamy się po swoim rzeczywistym środowisku. 

Dzięki sprytnemu projektowi poziomów, do gry wymagane jest tylko 2m x 2m miejsca. Eye of the Temple doskonale wykorzystuje elementy, takie jak ruchome platformy, które przenoszą nas przez wirtualną świątynię, przy minimalnym ruchu w świecie rzeczywistym.

Eye of the Temple
Eye of the Temple | Źródło: https://store.steampowered.com/app/589940/Eye_of_the_Temple/

W miarę przemierzania starożytnego labiryntu, będziemy stawiać czoła różnorodnym zagadkom do rozwiązania i pułapkom. Na szczęście zostajemy wyposażeni w kilka przydatnych przedmiotów, w tym pochodnię i bicz. Ten drugi możemy użyć do aktywowania niedostępnych dźwigni i odpędzania nieznośnych stworzeń. 

Premiera na zestawach PC VR za pośrednictwem SteamVR zaplanowana jest na 14 października. Do tego czasu polecamy wypróbować grę First Steps dostępną bezpłatnie na Steam.

PODZIEL SIĘ
Facebook
WhatsApp
Reddit
Twitter
Powiązane artykuły
Wszystkie artykuły zostały załadowane
Nie ma więcej artykułów do załadowania
Aktualności